W tegorocznej edycji plebiscytu mogła brać udział młodzież, urodzona w latach 2000 – 2003, zameldowana bądź zamieszkująca na terenie Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy lub reprezentująca podczas zawodów sportowych (w roku 2016) szkoły lub kluby z terenu Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy.

Kapituła Plebiscytu w której zasiadali między innymi Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka – Pan Marcin Adamkiewicz, Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu – Pan Tomasz Kuczborski, Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji UD Białołęka – Pan Roman Stachurski,  wyłoniła najlepszą „10” spośród 36 nadesłanych kandydatur.

W piątek, 27 stycznia 2017 r., w Białołęckim Ośrodku Kultury przy ul. Głębockiej 66 odbyła się  uroczysta Gala podsumowująca „XIV Plebiscyt na 10 Najlepszych Młodych Sportowców Białołęki w 2016 roku” podczas której, ponad 300 osób oklaskiwało zwycięzców i wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.

Gośćmi uroczystej Gali byli Dyrektor Biura Sportu i Rekreacji – Pan Janusz Samel oraz Radna m. st. Warszawy – Pani Aleksandra Gajewska.

Władze Dzielnicy Białołęka reprezentowali  Burmistrz Dzielnicy Białołęka – Pani Ilona Soja-Kozłowska,  Zastępca Burmistrza Dzielnicy Białołęka – Pan Marcin Adamkiewicz oraz Radni Dzielnicy Białołęka: Pani Elżbieta Świtalska, Pan Paweł Tyburc oraz Pan Piotr Basiński.

Nie zabrakło również wybitnych sportowców, którzy swoją obecnością uświetnili to wydarzenie. Tego wieczoru był z nami:

  • Pan Paweł Nastula – judoka, mistrz olimpijski z Atlanty, dwukrotny mistrz świata, trzykrotny mistrz Europy;
  • Pan Andrzej Supron – zapaśnik, wicemistrz olimpijski, wielokrotny medalista Mistrzostw Świata i Europy;
  • Pan Jacek Fafiński – zapaśnik stylu klasycznego, srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Atlancie;
  • Pan Jakub Tokarz – judoka oraz zawodnik parakajakarstwa, złoty medalista Letnich Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janeiro z 2016 roku.

Niespodzianką i zaskoczeniem dla młodych sportowców był występ znanego piosenkarza i byłego zapaśnika Rafała Brzozowskiego, który swoją pozytywną energią oraz uśmiechem rozgrzał wszystkich zgromadzonych gości.

Najlepszym młodym sportowcem Białołęki okazała się Anastazja Kłoczyńska, zawodniczka UKS G-8 BIELANY, trenująca taekwondo olimpijskie, która 2016 roku zajęła 3 miejsce  w  Mistrzostwach Europy oraz 1 miejsce w Mistrzostwach Polski (walki).

Drugie miejsce zajął Jan Karolczak – pływak BUKS BIAŁOŁĘKA/UKS G-8 BIELANY, który w 2016 roku  zdobył aż 10 złotych medali Mistrzostw Polski oraz ustanowił Rekord Polski Juniorów: 50 m stylem grzbietowym.

Na trzecim miejscu znalazł się Marcin Kowalski – judoka, zawodnik UKJ Lemur Warszawa, który w 2016 roku zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Polski młodzików oraz 3 miejsce w Ogólnopolskiej  Olimpiadzie Młodzieży Juniorów Młodszych.

Kolejne miejsca w „10” zajęli:

  • Klara Kłoczyńska                   taekwondo olimpijskie, UKS G-8 BIELANY
  • Krzysztof Radziszewski          pływanie, BUKS WARSZAWA
  • Jakub Olszewski                    strzelectwo sportowe, LEGIA WARSZAWA
  • Sandra Mielczarek                 pływanie, lekkoatletyka, BUKS WARSZAWA
  • Hubert Pasieczyński               judo, UKJ LEMUR WARSZAWA
  • Kamil Bartosiewicz                 zapasy, UKS TALENT BIAŁOŁĘKA
  • Paweł Uryniuk                       pływanie, UKS G-8 BIELANY

Najlepszym  trenerem Roku 2016 został Mariusz Rowicki, UKJ Lemur Warszawa.

Najlepszą Drużyną Roku 2016 została klasa sportowa o profilu zapaśniczym ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 342  im. Jana Marcina  Szancera.

Sportową Osobowością Roku 2016 został Radosław Radtke, trener UKS Talent Białołęka.

Zupełną nowością w tym roku była kategoria na „Najpopularniejszego  Młodego Sportowca w 2016 roku. Przez siedem dni, dzięki specjalnej aplikacji stworzonej na profilu FB Białołęckiego Ośrodka Sportu można było  oddawać głosy na wszystkich 36 zgłoszonych kandydatów.

Dzięki Państwa głosom Najpopularniejszym Młodym Sportowcem 2016 roku został judoka Marcin Kowalski reprezentant klubu  UKJ Lemur  Warszawa.

Dodatkowo Kapituła postanowiła wyróżnić trzech sportowców, którzy z racji wieku nie mogli wziąć udziału w Plebiscycie, a którzy w 2016 roku osiągnęli  imponujące wyniki w swoich dyscyplinach.

Wyróżnienie w kategorii „Sportowe osiągnięcie Roku 2016” odebrali:

  • Krzysztof Jelonek – Karate Kyokushin , Masters Dojo WASW, 2 miejsce Mistrzostwa Europy, 1 miejsce  Puchar Europy
  • Julia Świątkiewicz – Judo, UKJ Lemur Warszawa, 2 miejsce Puchar Europy Kadetów,  1 miejsce  Mistrzostwa Polski Kadetów
  • Sebastian Ołdak – Judo, UKJ Arcus, 1 miejsce Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Jeszcze raz Serdecznie Gratulujemy Młodym  Sportowcom osiągniętych wyników oraz życzymy  im samych sukcesów w nadchodzącym 2017 Roku.

Fotorelacja z Gali dostępna  pod adresem:

https://www.facebook.com/pg/BialoleckiOsrodekSportu/photos/?tab=album&album_id=755998794558566

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ