13 Reasons Why*….wspinaczka to sport dla Ciebie

O tym, że każdy sport jest niezwykle ważny dla zdrowia nie trzeba chyba nikomu przypominać. Ale czy wiedzieliście, że podczas godzinnego treningu na ściance wspinaczkowej można spalić od 500 do 900 kalorii?! Te liczby robią wrażenie, prawda?
          To właśnie jeden z 13 powodów, dla których wspinaczka z roku na rok zyskuje coraz większą popularności. Tym bardziej, że jest to sport, który uprawiać można zarówno na świeżym powietrzu, jak i w hali. Na własnej skórze mogą się o tym przekonać mieszańcy naszej dzielnicy, którzy odwiedzając halę Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 (poniedziałki, środy, piątki o godz. 18.00─22.00), pod czujnym okiem profesjonalisty, mają szansę sprawdzić swoje umiejętności na naszej dziewięciometrowej ściance. Jej zróżnicowany stopień trudności sprawia, że stanowi ona doskonały wybór dla każdego, zarówno poczatkującego, jaki i zaawansowanego wspinacza.    

       
         Uprawianie wspinaczki to nie tylko idealny sposób na spalenie zbędnych kalorii, ale przede wszystkim dbałość o własne zdrowie. Do licznych prozdrowotnych korzyści, jakie niesie za sobą ta dyscyplina, możemy zaliczyć m.in. dotlenienie organów, poprawę odporności, zwiększenie wydolność czy też wspomożenie pracy serca i płuc. Dodatkowym benefitem, dla pań, jest również fakt, że intensywny wysiłek fizyczny wykonywany podczas wspinaczki, pomaga usunąć wolne rodniki, a tym samym zapobiega starzeniu się komórek skóry. Oprócz tego wspinanie to okazja do zawierania nowych kontaktów, a także wzmacniania już istniejących więzi grupowych i rodzinnych. Wspinaczka bowiem znacznie szybciej niż jakakolwiek inna aktywność pozwala na przełamanie „pierwszych lodów” między wspinaczami.

           Do tego, żeby wyjść na ściankę wcale nie potrzeba wiele. Tym, którzy się na to decydują, łatwiej na co dzień podejmować trudne decyzje, radzić sobie ze stresem i działać kreatywnie. Aby osiągnąć wprawę we wspinaniu, potrzeba jednak już większego wysiłku, co z kolei uczy cierpliwości oraz samodyscypliny. Dodatkowo walka z własnymi słabościami w trakcie zdobywania ścianki zwiększa pewność siebie, a także pozytywnie wpływa na naszą ambicję dowodząc, że nie ma dla nas szczytów nie do zdobycia!                                                                                                                      

 

*( „Trzynaście powodów”  nawiązanie do tytułu serialu Netflixa)