Mimo niesprzyjających okoliczności Białołęcki Ośrodek Sportu wciąż przyspiesza tempa. Sport nieco zwolnił, lecz my pędzimy! Ponieważ obiekty Białołęckiego Ośrodka Sportu to już dojrzałe 20 latki, czas pandemii postanowiliśmy w 100% wykorzystać nie tylko na ich doroczną pielęgnację, ale również  remonty oraz modernizację.

Z tego względu w najbliższych tygodniach czeka nas istna rewolucja. Oprócz hali sportowej przy ul. Strumykowej, która otrzyma nowe pokrycie dachowe, ekologiczne sufitowe oświetlenie LED oraz nową stolarkę drzwiową w szatniach zawodników, a dzięki zaangażowaniu wiceprezydent Warszawy Renaty Kaznowskiej, burmistrza Dzielnicy Grzegorza Kucy, wiceburmistrz Dzielnicy  Izabeli Ziątek, wiceburmistrz Dzielnicy Białołęka Anny Majchrzak  oraz Pana wicemarszałka województwa mazowieckiego Wiesława Raboszuka, po raz pierwszy w ramach programu „MIWIS 2020”, otrzymaliśmy dotację w wysokości 100 tys. zł na modernizacje boiska „Syrenka V” w parku Picassa!

 

Wniosek o dofinansowanie remontu naszego obiektu został złożony na początku marca br., decyzja o przyznaniu pieniędzy zapadła natomiast pod koniec czerwca. Przed nami już tylko podpisanie umowy z wyłonionym w drodze przetargu wykonawcą i rozpoczęcie prac budowlanych.

Dzięki uzyskanym funduszom możliwa będzie wymiana nawierzchni. Przeprowadzenie nowego podziału „Syrenki” oraz organizacja dodatkowego trzeciego sektora pozwoli na zwiększenie pola treningowego dla zawodników,  a co za tym idzie stworzy możliwość jednoczesnego korzystania z obiektu większej liczbie osób. Sama płyta boiska będzie zostanie natomiast wykonana w nowej technologii metodą in-situ  (tzn. wylewania na miejscu) poprzez zastosowanie elastycznego podkładu typu e-layer. Boisko będzie miało dotychczasowe wymiary 90×45.

Efekty tego, jak i wielu innych przedsięwzięć jakie zostaną w najbliższym czasie podjęte przez BOS będą widoczne już we wrześniu. Dołożymy wszelkich starań, by prace remontowe zostały zakończone w możliwie jak najkrótszym czasie, a funkcjonowanie naszego Ośrodka nie zostało w znaczny sposób zakłócone. Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych obiektów!

(KP)