Widowiskowe spotkania, wielkie emocje i legendy sportu na trybunach Białołęckiego Ośrodka Sportu. Tak w skrócie podsumować można II Mistrzostwa Polski w Teqball.

W ubiegłą niedziele, 27 października, zakończyła się druga edycja Mistrzostw Polski w Teqball. Pierwszy raz w historii krajowego czempionatu turniej został zorganizowany w Warszawie. Do rywalizacji o przepustkę na tegoroczne teqbqllowe Mistrzostwa Świata w Budapeszcie przystąpiło 37 singlistów i 18 par deblowych. Już w sobotni poranek zawodnicy z całego kraju stawili się w hali Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21, aby zmierzyć się w pierwszym etapie mistrzowskich zmagań. Spotkania zwycięzców kwalifikacji  rozegrane zostały w niedzielę.

Finałowe starcia mistrzostw w białołęckiej hali poprzedził „Mecz Gwiazd”, stający się powoli niejako tradycją teqballowego turnieju. Przy wsparciu uczestników tegorocznego czempionatu, w deblowym starciu, po przeciwległych stronach zakrzywionego stołu stanęli Piotr Dziewicki i Paweł Golański. Jedną z ciekawszych atrakcji, które czekały na przybyłych  do Białołęckiego Ośrodka Sportu był pokaz Teqvoly. Czy nasi siatkarscy mistrzowie również postawią na TEQ, jak zrobiły to legendy piłki nożnej pokroju Ronaldinho?        Wszystkie starcia dopingowała licznie zgromadzona na trybunach publiczność, wśród której nie zabrakło wyjątkowych gości. Białołękę odwiedzili m.in. Olaf Lubaszenko, Michał Żewłakow, Maciek Kruk oraz prowadzący imprezę dziennikarz sportowy Bożydar Iwanow.

Zwycięzcą mistrzostw w grze pojedynczej został obrońca mistrzowskiego tytułu Adrian Duszak z Poznania. Po niezwykle widowiskowym starciu, w dwóch setach, pokonał warszawianina Patryka Kamińskiego. W deblu najlepsi okazali się finaliści singla Duszak / Kamiński, którzy bez większych problemów wygrali rywalizację z parą Janek Ochędalski / Franek Tusiński (2:0).

Warto zaznaczyć, że mimo niewielkiej jeszcze popularności Teqballa w Polsce, nasz kraj jest jednym z  najbardziej utytułowanych ośrodków tej dyscypliny na świecie. Potwierdza to chociażby liczba tytułów wywalczonych  przez naszych reprezentantów w licznych turniejach rangi międzynarodowej. Miejmy nadzieję, że nasi zawodnicy umocnią swoja pozycję na zbliżających się Mistrzostwach Świata, które rozegrane zostaną w węgierskiej stolicy w dniach 6-8 grudnia 2019 r.