Przy wsparciu Dzielnicy Białołęka oraz Białołęckiego Ośrodka Sportu, 5 czerwca, Akademia Piłkarska Agape Białołęka, ku uciesze małych piłkarzy, zorganizowała kolejne już zawody z cyklu Mini Mistrzostw Świata w ramach Dnia Dziecka na Sportowo w BOS. Jako, że tego typu inicjatywy stanowią doskonałą okazję do integracji oraz umacniania przekonania o wadze zdrowego stylu życia, po raz kolejny niezmiernie miło było nam witać licznie zgromadzonych młodych ludzi, dzielących swoje zamiłowanie do sportu wraz z rodzicami.

W Białołęckim Ośrodku Sportu przy ul. Van Gogha 1A, gdzie odbywał się wspomniany turniej, jak zawsze spodziewać się można było mnóstwa ruchowo-edukacyjnych atrakcji, a w tym: testu celności strzału, dmuchanego darta, zjeżdżalni oraz toru przeszkód. Trening dla umysłu zapewniła natomiast szkoła językowa Early Stage – angielski dla dzieci i młodzieży. Z kolei dla tych najmłodszych, jeszcze mało zainteresowanych sportem, czekały stanowiska z malowaniem twarzy, skręcaniem balonów oraz kreatywna strefa od Smurfit Kappa, gdzie każdy maluch miał szansę stworzenia kartonowego cuda dla siebie, bądź swojego domowego pupila.

Główną atrakcją pikniku były jednak, z niecierpliwością wyczekiwane przez małych sportowców, doroczne rozgrywki piłkarskiej Mini Mistrzostw Świata dla dzieci z roczników 2013-2014. Jak co roku każdy ze startujących w zawodach małych sportowców otrzymał koszulkę wylosowanej  przez siebie drużyny, a wraz z nią zadanie jej reprezentowania. Rodzice natomiast wcielić się mieli w rolę światowej klasy trenerów. Tuż przed rozpoczęciem piłkarskiej zabawy, dla podgrzania już jakże gorącej atmosfery tamtego dnia, wystąpili tancerze Akademii Colors of Dance.                                                                                                                      

Po zaciekłej i pasjonującej walce tryumfatorem Mini Mistrzostw Świata 2022 została drużyna Hiszpanii. Tuz za nimi uplasowała się ekipa Argentyny, która w wielkim finale uległa zwycięzcom turnieju 4:1. Podium zamknęli niemniej utalentowani zawodnicy reprezentujący Anglię. W Pucharze Konfederacji najlepsza okazała się z kolei reprezentacja Polski.

Jak powszechnie wiadomo w BOS nikt nie jest przegrany, dlatego też wyłoniwszy grono zwycięzców, każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe upominki. Tego dnia, nikt jednak nie zważał na laury i honory, lecz na wspólną, dobrą zabawę. Chłopcy i dziewczynki niezależnie od przynależności klubowej mogli wspólnie celebrować zamiłowanie zarówno do piłki nożnej, jak i sportu w ogóle. Dziękujemy, że byliście z nami. Do zobaczenia za rok! 

Obszerna fotorelacja zdjęć znajduje się w linku: https://www.facebook.com/202490933242691/posts/2334861436672286/?d=n