Przywołując legendarny już cytat Jurka Owsiaka „Oj działo się, działo”, trzeba przyznać, że podczas tegorocznej, 28. już edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, na Białołęce, naprawdę się działo. Charytatywna zbiórka WOŚP każdego roku śrubuje kolejne rekordy. Nie inaczej było i tym razem.

 W minioną niedzielę, 12 stycznia, Białołęcki Ośrodek Sportu po raz kolejny miał zaszczyt wspierania jakże szczytnej inicjatywy WOŚP. Jak zawsze mieszkańcy Białołęki tłumnie stawili się, aby wesprzeć akcję, która w tym roku grała na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Począwszy od wczesnych godzin porannych, aż do późnego wieczora, w hali BOSu przy Strumykowej 21, jak zwykle można było liczyć na wiele ciekawych atrakcji. Dzieci, wraz z rodzicami, mogły skorzystać ze specjalnie przygotowanych stref aktywnych. Na zainteresowanych czekały m.in. pokazy sztuk walki, tańca oraz akrobatyki (strefa pokazowa), a także liczne gry i zabawy, w tym bubble football, płachta celności strzałów,  stół z piłkarzykami, stół Teqball, czy dmuchany tor przeszkód (strefa piłkarska).

Podczas niedzielnego Finału tradycyjną BOSowską wisienką na torcie był Wielki Mecz Charytatywny. Już po raz piąty naprzeciw siebie stanęły reprezentacje Zarządu Dzielnicy i Przyjaciół (Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca, Wiceprzewodniczący Rady Dzielnicy Białołęka Paweł Tyburc, Dyrektor BOS Tomasz Kuczborski, Radna Dzielnicy Białołęka Iza Winiarska) oraz Młodzieżowej Rady Dzielnicy Białołęka (wśród nich mi.in. Koordynator MRDB Dorota Olszewska). Wróciwszy wspomnieniami do roku ubiegłego, przypomnijmy sobie, że w ostatnim spotkaniu w regulaminowym czasie gry padł remis, a w serii rzutów karnych lepsi okazali się zawodnicy drugiej z wymienionych ekip. Minionej niedzieli szybko okazało się, że na widzów zgromadzonych pod balonem hali pneumatycznej czekała tzw. powtórka z rozrywki. Od samego początku można było zauważyć, że doświadczenie miało ogromny wpływ na  końcowy wynik spotkania, ponieważ to Zarząd trzymał swoich przeciwników w garści. Marnowane przez MRDB sytuacje podbramkowe doprowadziły do wyniku 5:1, który po przerwie przerodził się w miażdżące 9:1. Zwycięski puchar ponownie powędrował w ręce drużyny Burmistrza. Nikt nie żywił do siebie jednak żadnej urazy, ponieważ nie chodziło tutaj o wynik, a o dobrą zabawę i szczytny cel.                     

Nieodłącznym i najważniejszym zarazem elementem całego wydarzenia była natomiast wielka charytatywna licytacja. Do zdobycia były w niej m.in. kalendarze, koszulki sportowe, piłki oraz zegarki. Wśród aukcyjnych hitów znalazły się: przekazana przez Białołęcki Ośrodek Sportu, koszulka Bayernu Monachium z certyfikatem i podpisem Roberta Lewandowskiego (2500 zł), złota karta do klubu Olympic Fight Club Białołęka (1600 zł) oraz koszulka z podpisami zawodników Legii Warszawa (400 zł).

Skalę wspólnego zaangażowania w kampanię WOŚP można było zauważyć gołym okiem. Kultowe już czerwone serduszka Orkiestry zdobiły bowiem okrycia niemalże wszystkich uczestników imprezy. Podczas charytatywnej zbiórki w Białołęckim Ośrodku Sportu, po raz kolejny udało się pobić ubiegłoroczny wynik kwesty! Ta, osiągając kwotę  104 867,31 zł, przyczyniła się do wyśrubowania rekordu całego 28. Finał WOŚP ( 115 mln zł). Oczywiście najlepszą i najważniejszą informacją płynącą z niedzielnego wydarzenia jest to,  że wszystkie środki ze zbiórki zostały przekazane tym, którzy naszej pomocy naprawdę potrzebują.

K.P.