Hermetycznie, eko i bezpiecznie, czyli co nowego czeka nas od września w BOS.

Jeśli robić remont to porządnie i z rozmachem, dlatego też tegoroczne wakacje były okresem wytężonej pracy związanej z robotami remontowymi na obiektach Białołęckiego Ośrodka Sportu. Od teraz będzie hermetycznie, eko i jeszcze bezpieczniej. Może nie widać tego na pierwszy rzut oka, ale dach Białołęckiego Ośrodka Sportu  przy ul. Strumykowej 21 otrzymał nową nakładkę membrany bitumicznej, czyli powłokę, która zapewni wszystkim naszym klientom bezpieczny dach nad głową. Specjalistyczna osłona, gwarantuje szczelność naszego pokrycia dachowego, które po 20 latach funkcjonowania BOS uległo wyeksploatowaniu. W ramach robót towarzyszących dokonano również czyszczenia obróbek blacharskich z blachy powlekanej wraz z montażem kolcy na ściankach kolankowych, wymiany koszy spustowych, a także zabezpieczenia włazu na dach w postaci poręczy odpornej na czynniki atmosferyczne.     

                                                                                                        
Od nowego roku szkolnego także hala na Strumykowej będzie świecić równie jasno niczym słońce. A to wszystko za sprawą nowoczesnego, energooszczędnego oświetlenia, spełniającego wymogi prowadzenia transmisji telewizyjnych w HD. Stare lampy metahalogenowe zostały niedawno zastąpione nowoczesnymi lampami LED o mocy 160 W. Nowe oświetlenie będzie można wykorzystywać w trakcie zajęć szkolnych, treningów klubowych, czy też różnego rodzaju wydarzeń sportowych. Umożliwia ono bowiem ustawianie natężenia światła, dzięki któremu można będzie oświetlić zarówno całą halę, jej część lub sektor, w którym w danym momencie toczy się rywalizacja.                                                    
                                             
Ponadto cieszyć oczy naszych klientów będą nowo odświeżone pomieszczenia szatni, toalet oraz prysznicy. W BOS na Strumykowej wymieniono 52 szt. wewnętrznych skrzydeł drzwiowych, a także usunięto uszkodzenia ścian i glazury.                                                         
A już pod koniec września nadejdzie termin realizacji jednego z naszych większych projektów – modernizacji boiska „Syrenka” w Parku Picassa! Wszelkie prace nabierają co raz to większego tempa i wszystko idzie zgodnie z planem. Po starej nawierzchni nie ma śladu, a w jej miejscu pojawiła się już nowa warstwa podłoża. Modernizacja naszego boiska sprawi, że nie tylko zagramy na nowej nawierzchni i będziemy mogli strzelać gole do nowiutkich bramek, ale i zyskamy możliwość rozgrywania 3 meczy na 3 boiskach poprzecznych jednocześnie!

Po wykonaniu wszelkich prac remontowych oraz zabiegów naprawczo-zabezpieczających przywrócono sprawność higieniczną i techniczną Białołęckiego Ośrodka Sportu, gwarantującą bezpieczne użytkowanie budynku, a co za tym idzie podniosło standard funkcjonalno-użytkowy dla naszych klientów.                                                            
                                             

Serdecznie zapraszamy do korzystania z naszych obiektów.

 

(K.P)