W kameralnym, przytulnym gabinecie wykonujemy zabiegi masażu relaksacyjne prowadzone przez sympatyczną technik fizjoterapii. W ofercie mamy zabiegi całościowe i częściowe zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Czas trwania zabiegu od 30 do 90 minut.

Gabinet czynny :

 • w poniedziałek 9:30 – 13:30
 • od wtorku do piątku 17:30-21:30

Instruktorem odnowy biologicznej jest technik fizjoterapii z doświadczeniem zawodowym w Pan Paweł Rembisz

Aby umówić na zabieg indywidualnie należy kontaktować się z  recepcją lub bezpośrednio z instruktorem odnowy biologicznej.

Rodzaje masażu

KLASYCZNY

 1. klasyczny – tzw. leczniczy. Zabieg o zmiennej intensywności dopasowany do dolegliwości bólowych np.: rwy kulszowej, stany po zwichnięciu stawu czy schorzenia zwyrodnieniowe. Daje najlepsze efekty wykonywany w seriach
 2. relaksacyjny – rozluźniający i zmniejszający napięcie mięśniowe – bardzo dobry przy przepracowaniu czy stresach
 3. odchudzający – najskuteczniejszy wykonywany przez dłuższy czas towarzysząc diecie i ćwiczeniom fizycznym
 4. izometryczny – masaż wzmacniający masę mięśniową i silnie zmniejszający masę tłuszczową np.: kobiety po porodzie
 5. sportowy – fiński
  A. Podtrzymujący kondycyjny – w okresie przerw w treningach skutecznie wspomaga gimnastykę wykonywany rano lub wieczorem (przed snem)
  B. Treningowy – np. u pływaków lekkoatletów najskuteczniejszy 4-5 godz. po treningu
  C. Przedstartowy – przygotowujący – indywidualnie dopasowywany do zawodnika, uspokajający lub pobudzający
  D. Śródstartowy – masaż wybranej grupy mięśniowej – rozluźniający po wykonanym wysiłku i przygotowujący do kolejnego
  E. Postartowy – ułatwiający wchłanianie kwasu mlekowego i rozluźniający

SPECJALISTYCZNY – stosowany głównie jako elementy wzbogacające i wzmacniające masażu klasycznego

 

 

  1. egmentarny
  2. okostnowy
  3. łącznotkankowy

SAUNA (sucha). Zainteresowani zregenerowaniem ciała i zrelaksowaniem mięśni mogą skorzystać z sauny fińskiej. Równocześnie z tej formy odnowy biologicznej może skorzystać 3-4 osoby.

Zalety korzystania z sauny

Ludzie w Finlandi cieszą się saunami już od tysięcy lat. Spróbuj raz, a zrozumiesz dlaczego. W saunie mijają dolegliwości powstałe na tle nerwowym, takie jak bóle żołądka, bezsenność, gwałtowne bicie serca.

Korzystanie z sauny wzmacnia układ odpornościowy.Po 15 min. pobytu w saunie temperatura ciała rośnie do 40 – 42°C. Przyspiesza to przemianę materii ( Zabieg doskonały jest przy odchudzaniu ). Pod wpływem wysokiej temperatury naczynia krwionośne ulegają znacznemu rozszerzeniu, tętno jest przyspieszone, co stabilizuje ciśnienie tętnicze.

Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory i szkodliwe produkty przemiany materii są wydalane z potem. Skóra staje się idealnie gładka i oczyszczona.

Po wyjściu z sauny temperatura spada do normalnego poziomu, krew jest prawidłowo dotleniona, naczynia krwionośne się zwężają. Znaczna różnica temperatur wzmacnia system immunologiczny organizmu, co stanowi znakomitą barierę dla infekcji grypowych i przeziębień.

Trzeba jednak wiedzieć, że wraz z utratą potu następuje utrata składników mineralnych, mikroelementów i witamin. Jeśli nie wyrównamy tej straty, pijąc wody mineralne i soki, możemy doprowadzić do zmniejszenia wydolności organizmu.