BOS CUP 2022 przechodzi do historii jako zorganizowany z największym rozmachem turniej amatorskiej piłki nożnej na Białołęce. Swoje umiejętności zaprezentowały tutaj aż 64 zespoły, podzielone na 16 grup, które 18 września, przez kilka godzin, dzielnie walczyły o złote medale.

 

Atmosfera przy ul. Van Gogha 1 była niesamowita już od wczesnych, porannych godzin. Wspaniała oprawa wizualna, świetnie przygotowany obiekt, w tym rzucająca się w oczy scena, na której każdy zespół mógł się zjawić, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło spikera, który na bieżąco informował o rozgrywanych spotkaniach oraz wszelkich istotnych aspektach, a w tle można było słyszeć przyjemną, umilającą boiskowe zmagania muzykę. Na obiekcie był też obecny operator video, który dzięki ujęciom z drona uchwycił wydarzenia z bardzo ciekawej perspektywy. Podzielone na 3 sektory boisko znajdujące się tuż obok Parku Picassa było doskonałą areną zmagań, a toczące się równolegle spotkania stworzyły niecodzienny klimat piłkarskiego święta.

 

Nie było raczej niespodzianek, jeżeli chodzi o wywalczenie promocji do fazy play-off przez faworytów, jednakże w kilku grupach widzieliśmy świetne występy zespołów, które swoją postawą pozytywnie zaskoczyły nie tylko rywali, ale także kibiców. Wśród takich zespołów na pewno trzeba wymienić Byczki Stare Babice, które zdominowały swoją grupę, pokonując m.in. FK Almaz, mający na koncie medale zdobyte na organizowanym przez BOS turnieju. Świetnie zaprezentował się również bardzo młody, bo składający się głównie z nastolatków, ukraiński AFC Goodfellas. Poza porażką z In Plus Pojemną Haliną, byli zdecydowanie lepsi od pozostałych rywali.

 

W 1/16 finału zobaczyliśmy zatem 32 drużyny z miejsc 1 oraz 2 i już na tym etapie zawodnicy dostarczyli nam niesamowitych emocji, gdyż aż 7 spotkań zakończyło się remisami, a o awansie do 1/8 finału musiały zadecydować serie rzutów karnych ! W tej fazie BOS CUP 2022, spośród 8 spotkań tylko w jednym zwycięzca został wyłoniony w konkursie “jedenastek”, a w nim EXC Mobile Ochota musiał uznać wyższość FC Impuls UA.

 

Po raz kolejny niesamowite emocje towarzyszyły wszystkich zgromadzonym na Van Gogha 1 podczas meczów półfinałowych. O ile In Plus Pojemna Halina dość pewnie odprawiło ukraiński FC Impuls 4:1, o tyle w starciu Gladiatorów z AFC Goodfellas padł wynik 2:2, a o awansie do wielkiego finału po raz kolejny decydowały strzały “z wapna”, po których z awansu cieszyli się młodzi zawodnicy zza naszej wschodniej granicy.

 

Starcie o 3 miejsce pomiędzy FC Impuls UA oraz Gladiatorami było niesamowicie emocjonujące. Ukraińcy wyszli na prowadzenie 2:0, jednak determinacja rywali sprawiła, że ostatecznie to Gladiatorzy cieszyli się ze zwycięstwa 2:3 i zdobycia brązowego krążka.

Wielki finał pomiędzy In Plus Pojemna Halina a AFC Goodfellas był rewanżem za spotkanie grupowe, w którym doświadczeni gracze pokonali młodych adeptów 5:2. W finale liczyliśmy na bardziej zacięte spotkanie, jednak znów doświadczenie wzięło górę i faworyci dość gładko wygrali 4:0.

 

Po zakończeniu ostatniego spotkania ekipa organizacyjna przygotowała scenę, na której z rąk dyrektora BOS pana Tomasza Kuczborskiego  wręczane były puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. BOS CUP 2022 okazał się organizacyjnym sukcesem, gdyż bardzo wielu zawodników w rozmowie z organizatorami chwaliło przygotowanie oraz przebieg zawodów.

 

Nie pozostaje zatem nic innego, niż czekać na kolejną edycję BOS CUP w roku 2023!

Pełna fotorelacja dostępna w linku: