„Oj działo się, działo” – czyli o tym jak Białołęka przechodzi samą siebie

Czy istnieje choćby jedna osoba, która sądzi, że podczas białołęckiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nic się nie wydarzy? Nie?…Tak też sądziliśmy! Dlaczego? Ponieważ dzięki wspólnemu zaangażowaniu Dzielnicy Białołęka oraz Białołęckiego Ośrodka Sportu może udać się wszystko!

W 2021 roku BOS po raz kolejny na sportowo włączył się do wspólnej WOŚPowej kampanii. „Graliśmy” jak co roku, jednak nieco inaczej. Jako, że każdorazowo staramy się odstawać od innych (oczywiście tylko i wyłącznie w pozytywnym znaczeniu tego słowa), w miniony weekend „graliśmy” równocześnie z sercem, jak i z głową. Tegoroczny finał przewidzieliśmy bowiem zarówno dla tych, którzy uprawiają sport w wersji aktywnej oraz tych, preferujących jego bierną formę, z zapartym tchem obserwujących wszelkie jego rozgrywki prosto z miękkiej domowej kanapy. A wszystko to dzięki specjalnej BOSowskiej relacji online, którą na naszym facebookowym profilu poprowadziła, znana z anteny warszawskiej ESKI, prezenterka radiowa Kasia Węsierska.           
Opisać tegoroczny, 29. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, da się jedynie czterema słowami ─ „Oj działo się, działo”. 31 stycznia począwszy od godziny 13:00, przez cztery kolejne godziny, na blisko 3 000 zgromadzonych przed komputerami widzów, czekała masa cieszących oko atrakcji. Swoje sportowe talenty w ścisłym reżimie sanitarnym zaprezentowali dla nas zawodnicy lokalnych licencjonowanych klubów piłkarskich, gimnastycznych oraz reprezentanci wszelkiej maści sztuk walki. O oprawę artystyczną zadbali natomiast młodzi tancerze z Egurolla Dance Studio. Widowiskowe pokazy były jednak zaledwie namiastką niedzielnych BOSowskich niespodzianek. Ogromnej dawki sportowo-edukacyjne wiedzy dostarczyły naszym widzom wywiady prosto z naszego wirtualnego białołęckiego studia. O to jak być najlepszym w swojej dziedzinie zapytaliśmy m.in. zawodnika MMA Łukasz „Jurasa” Jurkowskiego, wokalistę Antka Smykiewicza, dietetyka Pawła Zarzecznego, dziennikarza sportowego Bożydara Iwanowa oraz licznych białołęckich trenerów. O tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz współpracy międzydzielnicowej opowiedzieli nam z kolei Wiceprezydent m.st. Warszawy Renata Kaznowska, Burmistrz Dzielnicy Białołęka Grzegorz Kuca, Burmistrz Dzielnicy Praga Północ Ilona Soja-Kozłowska, Radna Dzielnicy i szefowa białołęckiego Sztabu WOŚP Elżbieta Świtalska oraz Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Tomasz Kuczborski.

Podczas niedzielnego Finału tradycyjną już wisienką na torcie, przygotowaną jak zawsze przez białołęcki Sztab WOŚP i naszych gości, był nieodłączny element całego wydarzenia ─ wielka charytatywna licytacja online. Wśród aukcyjnych hitów Allegro znalazły się m.in.: pióro wraz z Konstytucją RP przekazane przez Marszałka Senatu, prof. Tomasza Grodzkiego, plakat z autografami zawodników MMA od Martina Lewandowskiego, koszulka reprezentacji podarowana przez Bożydara Iwanowa, karnet do centrum wspinaczkowego 7 LEVEL, a także T-shirty z podpisami Jana Błachowicza oraz zawodników Vervy Warszawa. Skalę wspólnego zaangażowania w kampanię WOŚPu można było zauważyć gołym okiem. Nieustająco zmieniający się wynik zbiórki był tego niezbitym dowodem. Charytatywna kampania Jerzego Owsiaka na Białołęce każdego roku śrubuje kolejne rekordy. Nie inaczej było i tym razem. Podczas niedzielnej licytacji, po raz kolejny wspólnymi siłami udało nam się pobić ubiegłoroczny wynik kwesty.
Należy jednak przy tym podkreślić, że w miniony weekend nasza dzielnica przeszła samą siebie! Osiągając kwotę przeszło 140 000 zł, przyczyniliśmy się do wyśrubowania absolutnego rekordu całego 29. Finał WOŚP, 127 mln zł.
A wszystko to na rzecz podopiecznych oddziałów laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Jak pokazuje historia wynik zbiórki podawany w ostatnich minutach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zwykle podbijany jest o kolejne kilkadziesiąt milionów. Miejmy więc nadzieje, że i w tym roku będzie tak samo.

 

K.P.