Wszystkich miłośników przejażdżek rowerowych zapraszamy do wzięcia udziału w zajęciach rowerowych! „Aktywnie Rowerem przez Białołękę i jej okolice” to  wycieczki rowerowe, których celem jest krzewienie kultury fizycznej, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia oraz podnoszenie własnej sprawności fizycznej. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę od 11 czerwca do 24 września 2022 r., z wyłączeniem długich weekendów (18 czerwca 2022 r. oraz  13 sierpnia 2022 r.).
W rowerowej zabawie mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Dzielnicy Białołęka, ale również pozostałych dzielnic m.st. Warszawy. Czas trwania pojedynczej wycieczki szacowany jest na
2 godziny (ok. 20-35 km – tempo i dystans dostosowane zostanie do umiejętności i wieku uczestników). W przypadku dzieci do lat 10 wymagana jest obecność opiekuna prawnego. Dziecko musi posiadać umiejętność samodzielnej jazdy rowerem lub być przewożone odpowiednio w foteliku rowerowym lub przyczepce. W przypadku osób niepełnoletnich (10-18 lat) udział indywidualny możliwy jest wyłącznie po okazaniu zgody opiekuna prawnego oraz karty rowerowej.

Trasa i tempo dostosowane do uczestników. Jeździmy bezpiecznie szlakami rowerowymi po Białołęce.

Uczestnicy zabierają własne rowery, kaski i wodę.

Miejscem rozpoczęcia i zakończenia wycieczki będzie parking BOS przy ul. Strumykowej 21.

Uwaga – nie obowiązują zapisy. Na miejscu wypełniamy krótką ankietę i ruszamy w drogę 🙂

 

Projekt promujący zajęcia rowerowe.