Za nami wielkie święto Białołęckiego Ośrodka Sportu – to już DWADZIEŚCIA LAT dzielenia się miłością do sportu!

W sobotę 22ego września setki wspaniałych ludzi zgromadziły się, by przebierać w morzu atrakcji, które zostały przygotowane – „20 atrakcji na 20sto lecie“, tak brzmiało jedno z haseł tego pamiętnego wydarzenia. I nie był to pusty slogan! Przez cały dzień pisana była niesamowita historia tego jubileuszu. Nasz Ośrodek wręcz kipiał energią, a atmosfera sportowej dyscypliny była wyczuwalna w każdym uczestniku, niezależnie od wieku!
Swoje umiejętności mogli zaprezentować członkowie współpracujących z Białołęckim Ośrodkiem Sportu najrozmaitszych  klubów – judo, karate, taekwondo, zapasy…ale także pełne wdzięku i wrażliwości pokazy grup tanecznych.

Podczas Jubileuszu dzieci i rodzice mogli również nieodpłatnie skorzystać z takich kolorowych przyjemności jak malowanie twarzy, kręcenie balonów,  warsztaty biżuteryjne a spragnieni przekąsek i słodkości mogli liczyć na chrupiący popcorn oraz pyszną watę cukrową.

Ale czym byłoby święto sportu bez piłki nożnej! Cykliczne pokazy Freestyle football rozgrzewały serca i ciała zawodników, ale już od samego rana miłośnicy tej dyscypliny mogli kibicować zawodnikom podczas turnieju Białołęka Cup 2018, w którym prestiż upragnionego zwycięstwa wzbogacało niezwykłe trofeum – Puchar Burmistrza Dzielnicy Białołęka.
Aż 16 drużyn wzięło udział w rozgrywkach. Po wstępnym podziale na 4 grupy piłka poszła w ruch! Do fazy ćwierćfinałowej wchodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy, następnie rozegrane zostały mecze półfinałowe, mecz o trzecie miejsce, które wywalczyła sobie drużyna FC Hasacze oraz ten najważniejszy – mecz finałowy, w którym prym wiodła drużyna F91 Dudenlange, pokonując drużynę Wawalions. Krzykom i emocjom nie było końca, gdy padały kolejne celnie wymierzone gole, a widzowie mogli obserwować piękne parady bramkarskie. Poza głównym trofeum rozdano nagrody indywidualne, najlepszym bramkarzem został Tomek Warszawski z drużyny F91 Dudelange, natomiast królem strzelców Patryk Szeliga z FC Hasacze.

Poza tak inspirującymi do fizycznej aktywności atrakcjami mogliśmy również być świadkami zabawnych i niespodziewanych popisów klauna Kluseczki. Przygodę w świecie mistycznych zagadek pomógł nam przeżyć iluzjonista – Dawid Wilczyński (uczestnika programu „Mam talent“). Wielkim wydarzeniem tego pamiętnego dnia był również mecz piłkarskiej Reprezentacji Białołęki, rozegrany przeciwko Reprezentacji Artystów Polskich! Aktorzy i muzycy pokazali, że nie tylko w tych dziedzinach wiedzą o co chodzi! Zaś Reprezentacja Dzielnicy pokazała ogromny charakter i ducha walki remisując 1:1.  Zwieńczeniem dwudziestolecia Białołęckiego Ośrodka Sportu były występy wokalne – najpierw zaprezentowała się publiczności współpracująca z nami na co dzień w roli instruktorki fitness Aurelia Krząkała. To wspaniałe, że ludzie, którzy poświęcają się dla sportu potrafią również okazywać swoją artystyczną wrażliwość! Natomiast pół godziny później na scenie głównej gościliśmy kogoś, kogo ostatnio często możemy usłyszeć w radiu – świetnie zapowiadającą się gwiazdę – Monikę Lewczuk. Jej występ przypomniał słuchaczom, że sport i muzyka świetnie ze sobą współdziałają! Tak pięknie, wrażliwie i rozrywkowo zakończyliśmy ten niezwykły dzień. Taka dawka energii na pewno pozytywnie naładowała nas wszystkich w tym – przed chwilą rozpoczętym – roku szkolnym. Jeśli ktoś nie zdążył skorzystać ze wszystkich atrakcji, to niech szykuje się na kolejne wydarzenia organizowane przez Białołęcki Ośrodek Sportu!