Nowe możliwości aktywnego wypoczynku, czyli jak będzie!

Gorąco, gorąco…i jeszcze raz gorąco. Ostatnimi czasy pogoda zaczyna przypominać nam, że w końcu nadeszło wyczekiwane przez tak wielu z nas lato. A skoro za oknami piękne słońce warto wykorzystać tą sprzyjającą aurę na aktywny wypoczynek na powietrzu. Z tego też względu w Białołęckim Ośrodku Sportu mamy do zaoferowania kilka godnych uwagi nowości przygotowanych w ramach strategii Warszawa 2030 – cel operacyjny strategii 2.2. Aktywnie spędzamy czas wolny blisko domu.
Dla kochających taniec lub chcących poprawić swoją kondycję, jednocześnie bawiąc się, przygotowaliśmy treningi na świeżym powietrzu. Od wtorku, 7 czerwca, w BOS przy ul. Strumykowej 21 ruszyliśmy z zajęciami Zumba Fitness, które poprowadzi dla nas niepowtarzalny i energiczny Oktawian Zagórski. Jeśli jednak taniec to zupełnie inna bajka, mamy również opcję dla miłośników przejażdżek rowerowych. „Aktywnie po pracy ─ Rowerem przez Białołękę i jej okolice” to  wycieczki rowerowe, których celem jest krzewienie kultury fizycznej, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia oraz podnoszenie własnej sprawności fizycznej. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę od 11 czerwca do 24 września 2022 r., z wyłączeniem długich weekendów (18 czerwca 2022 r. oraz  13 sierpnia 2022 r.). Czas trwania pojedynczej wycieczki szacowany jest na 2 godziny (ok. 20-35 km – tempo i dystans dostosowane zostanie do umiejętności i wieku uczestników).
W przypadku dzieci do lat 13 wymagana jest obecność opiekuna prawnego. Dziecko musi posiadać umiejętność samodzielnej jazdy rowerem lub być przewożone odpowiednio w foteliku rowerowym lub przyczepce. W przypadku osób niepełnoletnich (13-18 lat) udział indywidualny możliwy jest wyłącznie po okazaniu zgody opiekuna prawnego oraz karty rowerowej.

Jak widać u nas  jak zawsze dla każdego coś dobrego, tak więc zapraszamy do świętowania BOSkiego lata razem z nami!