Pomagasz czy nie? My pomagamy i „Gramy dla Hani”!

 

         Nikt z nas nie chciałby chyba usłyszeć słów: „Państwa córka raczej nie przeżyje”. Jednak takie właśnie zdanie, niczym wyrok, z ust lekarzy zostało skierowane do byłego sędziego piłkarskiego Marcina Wróbla, którego córka, w wyniku błędu medycznego, od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe i lekoodporną padaczkę. Podczas porodu u Hani doszło do ciężkiej zamartwicy spowodowanej niedotlenieniem mózgu. Od samego momentu narodzin lekarze nie dawali dziewczynce wielkich szans na przeżycie. Miała przeżyć tylko rok, ale mimo wszelkich przeciwności losu Hania już od 10 lat toczy nierówne starcie ze swoją chorobą. Przypadłości, na które cierpi dziewczynka, powodują, że wymaga ona kosztownej rehabilitacji i całodobowej opieki. Od lat w tej walce wspiera ją nie tylko rodzina, ale i całe środowisko piłkarskie, z którym niegdyś tak mocno związany był jej tata. Z inicjatywy sędziego Jarosława Rynkiewicza, prywatnie przyjaciela ojca Hani,   każdego roku w Warszawie organizowany jest turniej charytatywny, którego celem jest pomoc w zbiórce środków na leczenie dziewczynki.
        Do wsparcia akcji i wspólnej pomocy małej Hani dołączył Dyrektor Białołęckiego Ośrodka Sportu Tomasz Kuczborski, który serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Białołęki oraz pozostałych dzielnic stolicy na XI Charytatywny Piknik Rodzinny „Gramy dla Hani”, który odbędzie się 23 listopada br., w hali pneumatycznej Białołęckiego Ośrodka Sportu przy ul. Strumykowej 21 w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe nie tylko ze względu na swój szczytny cel, ale i fakt, że po raz pierwszy zostanie ono zorganizowane na Białołęce – dzielnicy, której mieszkanką jest Hania.
       Poza turniejem uczestnicy wydarzenia będą mogli przyjrzeć się zmaganiom piłkarskim w Meczu Gwiazd.
W poprzednich edycjach akcję wspierali byli piłkarze Legii Warszawa.: Dariusz Dziekanowski, Marcin Mięciel, Jerzy Podbrożny czy też Jakub Rzeźniczak. Na wszystkich gości wydarzenia czekać będą ponadto specjalnie zorganizowana loteria oraz licytacja gadżetów sportowych. Najmłodszych natomiast zapraszamy do strefy animacji, a zmarzniętych na polową grochówkę.
      Wszystkie środki uzyskane ze zbiórki zostaną przeznaczone na leczenie oraz rehabilitację dziewczynki.
Szczegółowe informacje o turnieju „Gramy dla Hani” będą dostępne na facebookowym profilu -> kliknij tutaj <- wydarzenie na facebooku
Początek imprezy zaplanowano na godzinę 8.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.